Dotaz:
Chtěl bych se zeptat, jak správně postupovat při rozúčtování tepla dle kalorimetrů.
V domě se 14 byty přestalo fungovat po třech letech měření celkem 9 kalorimetrů.
Domnívám se, že odhadovat spotřebu u 9 bytů je velmi nepřesné a vyúčtování zvažujeme provést pouze dle otápěné plochy. Chtěl bych se zeptat, zda je tento postup správný.
Odpověď:
Úhrada za teplo k vytápění bytu se stanovuje buď konzervativně jednosložkově podle velikosti…