Poslední den termínu pro měsíční hlášení za duben (20.5.) systém Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele zvládl zpracovat 2,2 milionu formulářů. I při této zátěži zůstal zcela funkční a stabilní. Firmy mají stále možnost doplnit informace i po tomto termínu. Pozitivním trendem je růst počtu úplných a bezchybných podání.
Výzva automaticky neznamená sankci ani pokutu. V první fázi budou oslovováni zaměstnavatelé bez evidovaného pokusu o podání. Cílem je upozornit na nesplněnou zákonnou povinnost a umožnit jim nápravu.
Jen během středy 20. května zaznamenal systém JMHZ vůbec nejvyšší aktivitu od svého spuštění. V rámci finální špičky bylo za jediný den úspěšně zpracováno absolutně rekordních 2,2…