dnes je 9.8.2022

Input:

Účtování pojistného plnění

1.8.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

SVJ obdrželo pojistné plnění v částce 3.000 Kč za vyplavení bytu kalovou vodou s tím, že do pojistného plnění pojišťovna zahrnula náklady za úklid a desinfekci prostor provedený svépomocí a bez dokladů. Má se pojistné plnění zdanit nebo se může vložit přímo do fondu oprav a jak správně zaúčtovat tento výnos?

Odpověď:

Pojistné plnění je obecně příjmem (výnosem) SVJ (viz § 16 odst. 1 písm. f) nařízení vlády č. 366/2013 Sb.) – zpravidla se využívá účtová skupina

Nahrávám...
Nahrávám...