dnes je 20.4.2024

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Výnosy z pronájmu podle § 9 - daň z příjmů právnických osob

6.6.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Pokud použiji v přiznání k dani FO pro výnosy z pronájmu dle §9 náklady procentem z příjmů, mohu se v následujícím daňovém období vrátit k výpočtu dle skutečných uznatelných nákladů?

Respektive je možné v každém roce použít variantu výpočtu základu daně podle toho, co je pro poplatníka výhodnější?

Odpověď:

Ano, tento postup je možný. Je ale nutné zohlednit ustanovení § 23 odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu svjaktualne.cz.
Registrovat

Týdenní zpravodajství

nebo přihlásit.

Od nás pro vás
Převody družstevních bytů a následná správa domu
Převody družstevních bytů a následná správa domu

E-document

Ekonomické aspekty převodů bytů členům BD.

Práva a povinnosti vlastníků bytů dle aktuálních judikátů - soudní výklad nejasných pravidel v SVJ

Soudní výklad nejasných pravidel v SVJ

Tištěná brožura

Komentáře judikátů s přímým dopadem v praxi SVJ.

E-document

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Tento dokument není zatříděn.
Nahrávám...
Nahrávám...